Budowa hal magazynowych i produkcyjnych – nowoczesne rozwiązania budowlane

Dane z polskiego sektora gospodarczego są optymistyczne, pomimo groźby nadchodzącego kryzysu. Świadczy o tym choćby zapotrzebowanie na nowe powierzchnie magazynowe. Możliwości w tym zakresie osiągnęły właśnie 18 mln kw. powierzchni, a popyt szacowany jest na kolejny milion. Jeśli chcesz zainwestować w nowe magazyny lub hale przemysłowe, rozważ zastosowanie konstrukcji stalowych lub żelbetowych.

Złożone zadania inwestorów

Wzniesienie hali przemysłowej lub magazynowej wymaga spełnienia wielu warunków narzuconych przez prawo budowlane. Po pierwsze należy uzyskać dokumenty opisujące warunki zabudowy i zasady zagospodarowania terenu. Konieczne jest również pozyskanie pozwolenia na budowę i współpraca z architektem w celu przygotowania projektu wykonawczego. Oczywiście dobrze zaplanowana inwestycja wymaga przemyślanego budżetowego i wyboru takich rozwiązań, które będą właściwe dla zapewnienia odpowiedniej wytrzymałości powstających hal. Za skuteczne uważa się tutaj konstrukcje żelbetowe i stalowe.

Jak możesz przyspieszyć inwestycję?

Elementy konstrukcyjne z żelbetu i stali pozwolą Ci szybko ukończyć zaplanowaną inwestycję. Konstrukcje żelbetowe charakteryzują się dużą wytrzymałością, są niezwykle plastyczne i można kształtować je na wiele sposobów. Nie bez znaczenia jest też ich odporność na korozję oraz ogniotrwałość. Alternatywnie można zdecydować się na montaż konstrukcji stalowych. Są one odporne na duże obciążenia i inne czynniki mechaniczne.

Budowa konstrukcji stalowych jest niezwykle efektywna – podobnie jak w przypadku żelbetu można korzystać z gotowych prefabrykatów, które znacznie przyspieszają realizację. Hale przemysłowe ze stali można wznieść w ciągu kilku tygodni. W przeciwieństwie do konstrukcji żelbetowych, konstrukcje ze stali wykazują się dodatkowo dużą mobilnością – ich demontaż jest równie szybki, a ze względu na lekkość zastosowanych materiałów, łatwo rozbudować lub przenieść całą konstrukcję w nowe miejsce.